top of page

HAKKIMIZDA

HİKAYEMİZ

Şirketimizin hikayesi, 80'li yıllara dayanıyor. 1980'li yılların başında Çakmakçılar Tepesi ile Sandalyeciler Caddesi'nin kesiştiği noktada Mehmet Ali Çetindağ tarafından kurulan HANLI İplik, pamuk dikiş ipliği markası HANLI ile sektörün önde gelen firmalarından biriydi. Ali Babur Çetindağ, 1991 yılında İTÜ Tekstil Makineleri Mühendisliği bölümünü bitirip aile şirketinde çalışmaya başladı.


2009 yılı sonunda Ali Babür Çetindağ o dönemdeki tedarik zincirlerinin yapısını inceleyerek BABTEX'i kurmuş, HANLI İplik şirketini yalnızca dikiş iplikleri üretimi yapan bir şirketten, Avrupa markaları için hazır giyim üreten bir şirkete dönüştürmüştür.


Şirket, 2018 yılı başında BABTEX HANLI Tekstil Sanayi ve Dış Ticaret Anonim Şirketi çatısı altında, bay bayan ve çocuk aksesuar üreticisi olmak üzere BABBELT unvanıyla hizmet vermeye devam etmiştir.


En yüksek kalite bilincine sahip Avrupa’nın tanınmış zincir mağazaları ve markaları için bay, bayan ve çocuk aksesuar ürünleri üreten ve ihraç eden firmamız; yaratıcı, yenilikçi ve kaliteli ürünleri en esnek hizmet anlayışıyla sunmaktadır. Bu hedef doğrultusunda, küresel ve vizyoner bakış açısıyla dünyadaki moda eğilimleri ve ürün gruplarındaki yenilikler ilk elden ve çok yakından takip edilmekte; İstanbul ve Londra’daki deneyimli ekipleriyle dünyanın heyecan verici moda kültürüyle iç içe çalışılmaktadır.

d3cebab3-ab61-4935-97d1-1e31de5184db.JPG
e2663b5a-bfd7-4a79-a10c-999c230e5032_edited.jpg

FELSEFEMİZ

BABBELT; güvenilirlik, inovasyon ve sürdürülebilirliği temel değerler olarak benimsemiştir. Bu değerler, şirket kültürünün temelini oluşturur. BABBELT'in hedefi, dünyanın önde gelen aksesuar üreticilerinden biri olmaktır. Bunu, müşteri ihtiyaçlarına en iyi şekilde yanıt vererek, en yeni modaları takip ederek, bir yandan da inovatif ürünler ile modaya yön veren bir marka olarak başarmayı amaçlar.

bottom of page